Dbałość o język ojczysty jest przejawem patriotyzmu, dlatego w naszej szkole dużą wagę przykładamy do sprawnego i przede wszystkim poprawnego posługiwania się językiem w mowie, jak i w piśmie. W trakcie obchodów Tygodnia Języka Polskiego uczniowie uczestniczyli w konkursach, lekcjach tematycznych poświęconych różnym zagadnieniom naszej mowy, wykonywali prace projektowe, rozwiązywali quizy i zagadki. Oto nasze działania w poszczególnych klasach:

klasy IV – podążyły tropem czerwonego krzesła( A. Maleszka ,,Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”), poszukując jego magicznej mocy, uczestnicząc w turniejach wiedzy i łamigłówkach związanych z lekturą

klasy V – przeniosły się do starożytnej Grecji, wzięły udział w turnieju mitologicznym, rysowały podobizny bogów, a także poszukiwały znaczenia związków frazeologicznych

klasy VI – łamały sobie głowy nad anagramami, palindromami i pangramami

klasy VII – udały się na poszukiwanie wiosny, tropiąc jej przejawy w obrzędach i zwyczajach przodków w różnych utworach literackich

klasy VIII – wzięły udział w konkursie ,,Skąd ten cytat?”, zagrały w kalambury słowne i grę ,,Dixit”

Pod koniec tygodnia za swoją aktywność i zaangażowanie uczniowie zostali nagrodzeni ocenami z języka polskiego.

Nauczyciele języka polskiego