11 kwietnia odwiedziliśmy wraz z klasą 7c i Panią Agnieszką Wilk Bibliotekę Główną Uniwersytetu w Siedlcach. Wycieczka ta zainspirowana była chęcią głębszego poznania tajników zawodu bibliotekarza, zgłębienia oferty Biblioteki Uniwersyteckiej,

jak również zapoczątkowała przypadający w maju Tydzień Bibliotek. Uczniowie klasy 7 są o krok od podjęcia pierwszych poważnych decyzji o swojej przyszłości, zastanawiają się nad wyborem szkoły średniej, a wielu z nich sięga myślami już dalej. Wizyta w Bibliotece Uniwersyteckiej, po wcześniejszym uczestnictwie w Targach Edukacyjnych ukazała możliwości, jakie daje młodym mieszkańcom nasze miasto. Dowiedzieliśmy się, że oferta ta nie dotyczy tylko studentów siedleckiej Uczelni ale także mogą korzystać z niektórych jej elementów także osoby niezwiązane ze środowiskiem akademickim. Uwagę przykuwały wszechobecne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, co czyni to miejsce bardziej przyjazne i dostępne dla wszystkich. Mamy nadzieję, że wycieczka ta pokazała atrakcyjność bibliotek. Są one nie tylko miejscem, gdzie wypożyczamy i zwracamy literaturę, ale także znajdziemy tu wspaniałe warunki do pracy intelektualnej, inspiracje, spokój i ciszę, a przyjazna pomoc kompetentnych bibliotekarzy będzie dodatkowym atutem.

Aneta Gomza. Agata Zdankowska