W Roku Edukacji Ekonomicznej Siedlecki „Ekonomik” zorganizował Międzyszkolną Ekonomiczną Grę Miejską dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczniowie pogłębiali podstawową wiedzą ekonomiczną oraz integrowali się z uczniami szkół średnich i innych szkół podstawowych. Ekonomiczna Gra Miejska przebiegała ustaloną trasą. Punkty kontrolne znajdowały się w Urzędzie Miasta, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, Urzędzie Skarbowym, Miejskim Ośrodku Kultury, Banku Pekao S. A. oraz Tygodniku Siedleckim z ostatnim punktem w szkole organizatora.

Laureatami spośród szkół podstawowych zostali także nasi uczniowie, którzy odnieśli sukces zajmując wysokie 3 miejsce. Sukces ten odniosła drużyna klasy 6a w składzie: Jan Zdziebłowski, Kajetan Kiełczykowski i Karol Chojnacki pod opieką pani Agnieszki Krasuskiej.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 24 maja podczas uroczystej gali „Ekonomik da się lubić”.

20240412_110629.jpg