W ubiegłym tygodniu uczniowie klas 7a, 6c i 7b wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Łodzi. Pierwszym punktem wycieczki było odwiedzenie Orientarium, gdzie obejrzeliśmy ciekawe gatunki zwierząt, których naturalnym środowiskiem życia jest Azja. Kąpiel słoni indyjskich, zabawa orangutanów sumatrzańskich i wielkość krokodyla gawialowego, który drzemał na skale wywarły na nas niesamowite wrażenia. Następnie najsłynniejszą ulicą Piotrowską udaliśmy się spacerem do Centrum Nauki i Techniki EC1. W tym wyjątkowym miejscu, jakim jest zabytkowa elektrownia węglowa, poznaliśmy proces powstawania energii elektrycznej. Zobaczyliśmy jak turbina parowa współpracuje z generatorem prądu, a przy pomocy ciekawych instalacji mogliśmy własnoręcznie wyprodukować prąd elektryczny. Zmęczeni, ale też bardzo zadowoleni, wróciliśmy do Siedlec. Wycieczka była wspaniała.

A.K., A.S., A.G., M.D.