W czwartek, 23 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Siedlcach odbył się finał IX Siedleckiej Międzyszkolnej Korneliady. Głównym celem wydarzenia jest przede wszystkim promowanie czytelnictwa wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży, w tym książek Kornela Makuszyńskiego oraz pogłębianie wiedzy na temat życia i twórczości pisarza, jednak w tym roku zmagania uczniów zostały rozszerzone o tematykę prozdrowotną.

W ramach „Korneliady” odbyły się liczne konkursy plastyczno-techniczne, literackie oraz z zakresu wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego. Podczas uroczystości  odbyła się część artystyczna, w której uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalne i taneczne. Po części artystycznej i wręczeniu nagród laureatom  została przedstawiona  publiczna prezentacja multimedialna z  wyników autoewaluacji w zakresie czterech standardów Szkoły Promującej Zdrowie oraz naszych działań  w latach 2021/ 2024.

Naszymi gośćmi byli: Eliza Kubik – Specjalista Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Beata Like – Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Siedlce, Joanna Matysek – Konsultant Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach, Joanna Like – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siedlcach, Małgorzata Połeć – doradca metodyczny Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach, Henryk Niedziółka - Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Siedlce, Małgorzata Oknińska – koordynator programów edukacyjnych realizowanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie siedleckich szkół podstawowych oraz przedstawiciele Rady Rodziców oraz sponsorzy.

IX Siedlecka Międzyszkolna Korneliada odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.