21 marca 2024 roku, odbyła się XXXIII edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Głównym organizatorem tego konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, natomiast międzynarodowym inicjatorem konkursu jest paryskie stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières”.

Atrakcyjne zadania konkursowe popularyzują wiedzę matematyczną, mobilizują do rozwijania zainteresowań oraz umożliwiają sprawdzenie swoich umiejętności.

W konkursie wzięło udział 95 uczniów naszej szkoły. Każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzymał nagrodę uczestnictwa - tangram chiński.

Na uroczystości miejskiej 7 czerwca 2024 roku w auli Wydziału Nauk Ścisłych Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego zostały nagrodzone dwie uczennice, uzyskując wynik bardzo dobry :

• Mlonek Maja z kl. 4 – opiekun Ewa Białowąs,
  • Magdalena Sawicka z kl. 7b – opiekun Hanna Arciszewska

Wyróżnienia otrzymało 8 uczniów:

• Cibor Aleksander 2– opiekun p. B. Jastrzębska.;
  • Wojda Antoni 3b – opiekun p. J. Celińska
  • Podlaska Alina 4a – opiekun p. E. Parchomiuk
  • Babon Jakub 4a – opiekun p. E. Parchomiuk
  • Nowak Teodor 4a – opiekun p. E. Parchomiuk
  • Józwiak Krystian 5b – opiekun p. E. Białowąs
  • Podlaski Krzysztof6 – opiekun p. Agnieszka Krasuska;
  • Arct Kornel 7c – opiekun p. Dorota Młotowska

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

H.A.