HPIM3798W dniu 17 listopada uczniowie  z klas 0-III spotkali  się z policją siedleckiej KMP. W  trakcie spotkania  maluchy z uwagą wysłuchały rad gości dotyczących ich bezpieczeństwa.

Spotkanie z policjantami to doskonała okazja do tego, aby po raz kolejny przypomnieć wszystkim, jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły. Funkcjonariusze omówili z uczniami podstawowe zasady o jakich powinna pamiętać osoba piesza, aby nie stać się ofiarą wypadku drogowego. Przypomnieli również reguły bezpiecznego podróżowania w samochodzie, szczególnie zwrócili uwagę tym najmłodszym, aby korzystali z fotelików i zapinali pasy. Mundurowi również wyjaśnili, dlaczego tak ważne są elementy odblaskowe dla osób pieszych poruszających się po zmierzchu po drodze.

Natomiast kilka dni wcześniej w dniu 07 listopada  naszą szkołę odwiedzili policjanci z KMP w Siedlcach z wydziału prewencji kryminalnej nieletnich. W klasach szóstych została przeprowadzona prelekcja na temat szeroko pojętej  profilaktyki bezpieczeństwa. Głównym tematem wizyty było przybliżenie i usystematyzowanie wiedzy na temat przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości nieletnich oraz odpowiedzialności nieletnich za popełnione czyny karalne.

HPIM3795HPIM3797HPIM3799 HPIM3803HPIM3793HPIM3804