DSCF283619 listopada w naszej szkole, odbyły się zawody w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego” organizowanego przez trenerów z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki. Uczniowie z nauczania początkowego rywalizowali w czterech konkurencjach:

•Sztafeta sprintersko-płotkarska,

•Skoki krzyżakowe,

•Rzut oszczepem,

•Wyścigi na drabince koordynacyjnej.

Było to również dla nich zapoznanie ze sprzętem, który szkoła otrzymała w ramach udziału w projekcie.  Jako pierwsze o godzinie 8.00 rozpoczęły rywalizacje klasy III. Najlepsza okazała się III B zdobywając 10 pkt. Na drugim miejscu ex aequo znalazły się klasy III A i III C – po 7 pkt. Po klasach III swoje zmagania rozpoczęli uczniowie z klas II. W tym roczniku również dwie drużyny uplasowały się na tym samym miejscu. Klasa II A i II C zebrały po 9 pkt i ex aequo zajęły pierwsze miejsce. Drugie miejsce należało do klasy II B – 6 pkt. Na końcu w sportowej walce brały udział klasy I. Po zaciętej rywalizacji wygrała klasa I D – 12 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się klasa I C z 11 punktami. Na najniższym stopniu podium stanęła klasa I A – 10 pkt. Czwarte miejsce zajęła klasa I B – 7 pkt. Wszystkim uczestnikom zostały wręczone dyplomy oraz należą się gratulacje za walkę do samego końca.

DSCF2792  DSCF2747  DSCF2795