IMAG003327 kwietnia uczniowie klas IV a,d wzięli udział w 1-dniowej wycieczce do Warszawy.
Dzień rozpoczęliśmy od wejścia na wystawę plenerową sprzętu wojskowego na terenie Muzeum Wojska Polskiego. Wszyscy z dużym zainteresowaniem oglądali bojowy sprzęt wojskowy oraz samoloty i sprzęt pancerny.
Kolejnym bardzo ważnym punktem programu był pobyt w TEATRZE SYRENA na spektaklu pt. ,,KOT W BUTACH’’. Dzieci z zaangażowaniem włączały się w ten porywający musical o przyjaźni i pielęgnowaniu marzeń. Spektakl ten zagrany był już ponad 130 razy!

Najmłodszy z trzech braci młynarza otrzymał w spadku po ojcu jedynie... kota. Chłopiec i sympatyczny zwierzak szybko się zaprzyjaźnili, a próbą ich braterstwa była wspólna podróż pełna przygód, porywającej muzyki i tańca. W drodze spotkali wiele barwnych postaci, które uczyły młodego młynarczyka pracowitości i wiary we własne siły. Gdy okazało się, że największym marzeniem chłopca jest poznanie prawdziwej królewny, Kot postanowił nieco pomóc losowi. Czy każde marzenie da się spełnić? Niełatwy to plan, ale nie ma rzeczy niemożliwych dla Kota w Butach! Podczas przedstawienia wrażeń nie zabrakło, więc aktorzy nagrodzeni zostali na koniec gromkimi brawami.
Po spektaklu udaliśmy się na spacer po Starym Mieście, szlakiem baśni i legend o Warszawie.
Ostatnim, lecz równie oczekiwanym punktem programu było zwiedzanie STADIONU NARODOWEGO trasą ekskluzywną. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali tę ogromną budowlę architektoniczną. Zadawali mnóstwo pytań przewodnikowi dotyczących wszelkich wydarzeń odbywających się na stadionie oraz pomieszczeń które zwiedzaliśmy, np. szatnie piłkarzy, loże dla VIP-ów itd.
Przez cały dzień humory dopisywały. Doskonała pogoda również sprzyjała spacerom. Pełni nowych wrażeń i emocji wieczorem wróciliśmy szczęśliwi do Siedlec.

M.A.

IMAG0042IMAG0024IMAG0022IMAG0009