W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego  w Siedlcach przystąpiła do dwóch projektów mających na celu upowszechnianie sportu     wśród dzieci i młodzieży:

1. Kids' Athletics „Lekkoatletyka dla dzieci”

Projekt utworzony w ramach Ogólnopolskiego Programu Polskiego Związku Lekkiej  Atletyki ma na celu upowszechnianie lekkiej atletyki i pokazywanie, że „Królowa Sportu”   jest najbardziej wszechstronną dyscypliną. W naszej szkole zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu prowadzą trenerzy: Dorota Belniak-Wojtczak oraz  Rafał Wysocki. Zajęcia odbywają się we wtorki w godzinach: 14:35 – 16:05 i czwartki w godzinach: 14:35 – 15:35. Treningi   skierowane są dla wszystkich dzieci z klasy IV-VI. W ramach projektu szkoła otrzymała sprzęt lekkoatletyczny, który wykorzystywany jest do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego w edukacji wczesnoszkolnej.

2. Projekt Akademii Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Siedlcach.

Celem Akademii Siatkówki S.O.S. są wspólne działania prowadzone w  ramach  programu szkolenia dzieci i młodzieży w minisiatkówce i siatkówce, a ich efektem  ma być zwiększenie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Szkoły uczestniczące w programie będą mogły korzystać ze wsparcia sprzętowego, organizacyjnego  i promocyjnego organizowanego lokalnie lub centralnie. Zajęcia z piłki siatkowej w naszej szkole odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w godzinach: 16.00-17.30. Prowadzi je trener Adrian Potapczuk.

Hanna Głuchowska