W dniu 3 maja 2015 roku delegacja naszej szkoły w składzie: wicedyrektor – Grażyna Leydy, wicedyrektor Ewa Niedziółka  oraz poczet sztandarowy pod opieką p. Jarosława Stosio w składzie: Norbert Trzeciak, Natalia Ługowska, Aleksandra Kaniewska, Jakub Oszal, Kinga Kosik i Elwira Bogowicz wzięła udział w miejskich obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św.  za Ojczyznę w siedleckiej Katedrze. Następnie wszyscy przeszli w zwartym pochodzie pod pomnik gen. Tadeusza Kościuszki. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego i przemówieniem Prezydenta Miasta Siedlce- Pana Wojciecha Kudelskiego. Następnie delegacje siedleckich szkół i organizacji złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów. Była to kolejna lekcja historii.

photo  20150503 113538  photo1

W dniu 29 kwietnia 2015 roku odbył się w Szkole Podstawowej nr 12 w Siedlcach uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Część artystyczną przygotowali uczniowie uczęszczający na koło historyczne.

Uczniowie recytowali wiersze o ojczyźnie polskich poetów żyjących w różnych epokach historycznych. Nie zabrakło refleksji nad przyczynami upadku I Rzeczypospolitej. Chór szkolny przygotował i zaprezentował pieśni patriotyczne. Opiekę nad chórem sprawuje p. Elżbieta Dembowska. Szczególe podziękowania należą się p. L. Półtorak, która przygotowała dekorację.

Maria Dobrowolska