herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

W minionym weekend (20-21 czerwca) odbył się w Łodzi Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. Kwalifikacje na te zawody wywalczyło czterech uczniów z naszej szkoły:

·               Martyna Dołęga z IV b w rzucie piłeczką palantową,

·          Weronika Nowak z IV d w skoku w dal,

·          Miłosz Mierzejewski z IV d w biegu na 60 metrów,

·          Wiktor Chojnacki z VI a w biegu na 300 metrów.

Cała czwórka zaprezentowała się bardzo dobrze. Jako pierwsza startowała Martyna Dołęga. Uczennica klasa IV b rzuciła 29 metrów i zajęła 33 miejsce. Warto dodać, że Martyna jest rocznikowo rok młodsza od koleżanek z którymi rywalizowały, przez co jej wynik jest jeszcze bardziej okazały. Zaraz po Martynie, na skoczni w dal pojawiła się Weronika, która w trzecim skoku uzyskała odległość 3 metry 95 cm i zajęła 15 miejsce w Polsce! Zabrakło jej tylko 5 centymetrów aby wejść do finału (pierwszych 12 osób). Później nadszedł czas na rywalizację chłopców. Miłosz Mierzejewski w eliminacjach pobiegł 9.00 co dało mu 13 czas i awans do półfinału, który był rozgrywany następnego dnia. Jako ostatni w sobotę startował Wiktor Chojnacki. Świetny bieg dał mu nowy rekord życiowy 43.96 i wysokie 14 miejsce w Polsce. Niestety do ścisłego finału, czyli pierwszej 8 w Polsce zabrakło Wiktorowi niecałej 1 sekundy. Drugiego dnia zawodów startował tylko Miłosz, który w półfinale uzyskał czas 8.82 i niestety nie przeszedł do finału, ostatecznie kończąc zawody na 12 miejscu. Warto dodać, że Miłosz przegrał wejście do finału tylko o 4 setne sekundy! Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy walki i zaciętości! Opiekunem grupy był Rafał Wysocki, trener programu Lekkoatletyka dla każdego!, który na co dzień trenuje z Martyną, Weroniką i Wiktorem.

Martyna Doga rzuca pieczk palantowMiosz Mierzejewski podczas biegu pfinaowegoMiosz przed startem w pfinaleWeronika i Martyna podczas rozgrzewki Weronika Nowak na rozbieguWiktor Chojnacki podczas biegu na 300 mWynik Weroniki po ostatnim skoku