23 czerwca w ramach Dnia Otwartych Drzwi uczniowie klasy IV d zwiedzili siedzibę Katolickiego Radia Podlasie i portalu podlasie24.pl w Siedlcach. Mogli zobaczyć, kto siedzi za radiowymi mikrofonami, jak wygląda praca realizatora i czym różni się od pracy dziennikarza. Udzielili wywiadu w studio emisyjnym  i zapoznali się z radiowym zapleczem: pokojem realizatora, newsroomem, serwerownią oraz pokojem redakcji portalu podlasie24.pl – najchętniej oglądanej strony internetowej w naszym regionie. Reporterzy pokazali uczniom, jak przygotowuje się materiały dźwiękowe do audycji i serwisów informacyjnych. Największym przeżyciem było wejście do studia nagrań w trakcie audycji na żywo i możliwość pozdrowienia bliskich na antenie radia. W programie zwiedzania były także konkursy z nagrodami i wiele pamiątkowych gadżetów. Tę emocjonującą wizytę na zakończenie roku szkolnego uczniowie klasy z najwyższą średnią uczcili lodami w pobliskiej cukierni.

Iza Ługowska

4d radio  radio