Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

02-DSC 000629 października z uczniami klas I–VI spotkała się pani dietetyk,  na co dzień zatrudniona  w firmie Agmar, dostawcy produktów do naszej placówki w ramach akcji „Szklanka mleka” i „Owoce w szkole.” Gość przypomniał zebranym o zasadach prawidłowego odżywiania. Dzieci zdają sobie sprawę, że zdrowe odżywianie polega na regularnym dostarczaniu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach i proporcjach. Owoce oraz warzywa zawierają takich składników mnóstwo, dlatego powinny być podstawą każdej zdrowej diety. Są nieocenionym źródłem witamin i minerałów. Uczniowie z uwagą słuchali słów specjalisty i odpowiadali na zadawane pytania. Nawet najmłodsi wiedzą, że należy unikać fast foodów oraz gotowych dań dostępnych w sklepach. Te wysoce przetworzone produkty nie niosą ze sobą nic dobrego – zawierają masę konserwantów, wzmacniaczy smaku i zapachu. Trzeba wzbogacać swoją dietę o różnorodne produkty. Należy zwracać uwagę na to, aby w naszym dziennym jadłospisie znalazły się artykuły zakwalifikowane do wszystkich grup produktów spożywczych. Wyróżniamy sześć takich grup – produkty zbożowe (pieczywo, kasze, makarony), mleko i jego przetwory (kefir, sery, jogurty, maślanki), warzywa i owoce, mięso. Teraz już każdy – i duży i mały – będzie starał się prawidłowo odżywiać.

K. B.

04-DSC 001205-DSC 0016  10-DSC 005013-DSC 0060  18-DSC 006517-DSC 0064 
Joomla Template - by Joomlage.com