DSC00895Już po raz czwarty w naszej szkole odbył się finał Międzyszkolnej „Korneliady” pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. Zgodnie z tradycją w ramach tego przedsięwzięcia przeprowadzone zostały następujące konkursy:

1) Konkurs plastyczny dla klas I- III "Wesoły przyjaciel - bohater książki Kornela Makuszyńskiego" , 2) Konkurs plastyczny dla klas IV - VI  "Kartka z komiksu na podstawie powieści K. Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy". 3) Konkurs literacki - "Byłam tam, byłem tam - relacja z pobytu w krainie powieści Pana Kornela". 4) Turniej wiedzy o życiu i twórczości K. Makuszyńskiego.

Podczas IV Finału, podsumowującego powyższe konkursy, gościliśmy w naszych progach Panią Grażynę Staręgę - starszego Wizytatora Kuratorium Oświaty, Panią Urszulę Wyrzykowską-Dudek- dyrektora SCDiDN w Siedlcach, Pana Henryka Niedziółkę - Przewodniczącego Rady Miasta Siedlce, Panią Marzenę Kowalczuk - dyrektora Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach, Panią Małgorzatę Połeć - doradcę metodycznego z języka polskiego. Najważniejszymi jednak gośćmi byli laureaci konkursów wraz ze swoimi opiekunami i przedstawiciele siedleckich szkół. Patronatem medialnym "Korneliadę" objęli: Tv Wschód, "Tygodnik Siedlecki" i "Życie Siedleckie". W części artystycznej IV Finału mogliśmy podziwiać popisy taneczne i wokalne naszych uczennic, a także obejrzeć krótki spektakl na podstawie fragmentu powieści Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy" w wykonaniu uczniów koła teatralnego. Ponadto, po raz pierwszy, odbyły się również wybory Miss i Mistera bohaterów książek naszego patrona, wśród których największym powodzeniem cieszyła się postać Koziołka Matołka.

Po części artystycznej nastąpiło uroczyste wręczenie nagród we wszystkich konkursach towarzyszących Międzyszkolnej Korneliadzie. W konkursie plastycznym dla klas III nagrody główne otrzymali: Julia Brodzik z SP nr 7 i Michał Szczurowski z SP nr 11. II miejsce zdobyła Magdalena Moreń z SP nr 6, na III miejscu uplasowała się nasza uczennica, Gabriela Lipińska. Wśród uczniów klas IV-VI pierwsze miejsca za prace plastyczne otrzymali: Anna Roguska z SP nr 7 i Emilia Grzesiewicz z SP nr 6, II miejsce zajęła Julia Grzesiewicz, a zdobywcą III miejsca była Karolina Przedlacka - obydwie z "Dwunastki". Laureatkami I miejsca w konkursie literackim były: Małgorzata Sawicka z SP nr 10 i Weronika Arciuch z SP nr 7, które odczytały swoje prace; II miejsce zdobyły, ponownie ex aequo, Aleksandra Jówko z SP nr 7 i Amelia Gaworek z SP nr 10, a III lokatę zajęły: Zuzanna Staręga z SP nr 7 i Justyna Sprycha z SP nr 9. W tym konkursie przyznano także nagrodę specjalną ufundowaną przez Dyrektora Biblioteki Pedagogicznej, panią Marzenę Kowalczuk. Otrzymała ją uczennica "Dziesiątki" Amelia Gaworek.

W Turnieju Wiedzy o Kornelu Makuszyńskim I miejsce zajął zespół SP nr 7, II miejsce SP nr 10 i III miejsce SP nr 6.

Wreszcie przyszedł czas na finał Finału, czyli ogłoszenie ogólnej klasyfikacji szkół po zsumowaniu wszystkich uzyskanych w konkursach punktów. Najlepszą szkołą w tym roku okazała się Szkoła Podstawowa nr 7, a pamiątkową statuetkę odebrała Pani Alicja Świderska, dyrektor tej szkoły. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 10, zaś III lokata przypadła Szkole Podstawowej nr 6.

W niepunktowanej do IV Finału konkurencji szkolnej tytuł Mistera Korneliady przypadł Cyprianowi Barei i Kubie Romaniakowi z klasy III C za postacie Jacka i Placka, I Vice Miss została Julia Kur w kreacji Koziołka Matołka. Miss Gracji okazała się Iga Iwińska w kostiumie małpki Fiki-Miki, Miss Uśmiechu przyznano Angelice Kruczyńskiej w roli Basi, zaś Misterem Obiektywu okrzyknięto Patryka Kaczyńskiego pod postacią Szatana z siódmej klasy.

Przyznanie i wręczenie tak wielu nagród nie byłoby możliwe bez wsparcia naszych sponsorów, którymi byli: Prezydent Miasta Siedlce, pan Wojciech Kudelski, Agencja Rozwoju Miasta, Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach, kino Helios, firma MT-Design państwa Malinowskich oraz pan Ryszard Szczęśniak - firma Venta. Bardzo dziękujemy za wsparcie naszego przedsięwzięcia, a wszystkim laureatom i uczniom wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

W przygotowanie IV finału Korneliady największy wkład pracy miały: prowadząca finał vicedyrektor Grażyna Leydy oraz nauczyciele: Elżbieta Lach-Malinowska, Ewa Kozioł, Ewa Wasilewska, Wanda Tylingo, Izabela Ługowska-Panasiuk, Dominika Markiewicz-Krzyż, Edyta Folwarska, Bogusława Chalecka i Anna Kostyra.

I.Ł