6b8332a8cbd6982a4645d29e99c99d1aPo raz szósty mieszkańcy Siedlec, 1 marca oddali hołd „Żołnierzom Wyklętym”. Patronat nad obchodami objął prezydent RP Andrzej Duda. W uroczystościach pod pomnikiem V i VI Brygady Wileńskiej Armii Krajowej ustawiło się blisko 30 pocztów sztandarowych siedleckich szkół i instytucji. Wśród nich nie zabrakło delegacji SP nr 12.

W obchodach  uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły: pani vicedyrektor Ewa Niedziółka,  pan Jarosław Stosio i poczet sztandarowy w składzie: Julia Grzesiewicz, Julia Niedziółka, Amelia Szmidt, Karolina Ługowska, Paweł Sójka i Maciej Wolski.

Tradycyjnie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęły się Mszą św. koncelebrowaną w kościele garnizonowym. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali ul. Sienkiewicza i Floriańską na Skwer Wileński. Tam, po odegraniu hymnu państwowego przez Orkiestrę Wojskową w Siedlcach pod batutą kpt. Dariusza Kaczmarskiego, uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Tadeusza Kościuszki zaprezentowali program słowno-muzyczny poświęcony, m.in. pamięci rtm. Witolda Pileckiego, odczytano apel pamięci, żołnierze oddali salwę honorową, a liczne delegacje złożyły wieńce i zapaliły znicze pamięci.

I.Ł