IMAG1080

W dniach 19-20 maja uczniowie klas Va,b,d z wychowawczyniami i p.K. Madej uczestniczyli w wycieczce do Torunia i Ciechocinka. Zwiedzanie rozpoczęliśmy tuż po południu od spaceru po Rynku Staromiejskim z przewodnikiem. Zwiedzając miasto mieliśmy okazję podziwiać gotycką Katedrę, Kościół Mariacki, Krzywą Wieżę – ciekawy symbol Torunia oraz średniowieczne kamienice. Poznaliśmy ciekawe legendy, które odgrywali także nasi uczniowie, zamieniając się w dawnych rycerzy czy też mieszczki. Następnie braliśmy udział w fascynujących warsztatach wypieku piernika w Żywym Muzeum Piernika. Dzieci zostały przyjęte na czeladników, poznały główne składniki ciasta do wypieku pierników i własnoręcznie wykonały pyszne pierniki, które oczywiście potem zjadły ze smakiem.

IMAG1134IMAG1139IMAG1095IMAG1137IMAG1064IMAG1041IMAG1061IMAG1044

Po południu przejechaliśmy do Ciechocinka, gdzie spacerowaliśmy pod imponującymi tężniami oraz w Parku Zdrojowym. Wypoczęci i posileni dobrym jedzeniem w Centrum Rehabilitacji i Wypoczynku TeoDorka w Ciechocinku, kolejnego dnia rano wyruszyliśmy na dalszy podbój Torunia. Wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania ruin Zamku Krzyżackiego oraz murów obronnych, następnie zwiedziliśmy Muzeum w domu sławnego Polaka-Mikołaja Kopernika, a na deser jak przystało na wizytę w mieście słynnego astronoma udaliśmy się do Planetarium na gwiezdny seans pt. „METEOPLANET’’.

Po obiedzie, pełni niezapomnianych wrażeń i zdobytej wiedzy, z uśmiechami na buziach i oczywiście z piernikami w plecakach wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Dobrze się bawiliśmy i dużo nauczyliśmy dzięki profesjonalnej organizacji wycieczki przez Biuro Podróży Iwona Travel.

M.A.