23 i 24 maja w Sali Podlasie odbył się XXXIII Konkurs Recytatorski dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. Miło nam poinformować, że nasza reprezentacja wróciła z niego z I miejscem i wyróżnieniem.

"Dwunastkę" w etapie międzyszkolnym reprezentowało sześć uczennic - trzy w kategorii klas młodszych - koordynatorką etapu szkolnego dla klas I-III była pani Małgorzata Komodowska i trzy uczennice z klas IV-VI, których opiekunką jest pani Iza Ługowska-Panasiuk. Z dumą przekazujemy, że Komisja w składzie: Halina Tunkiewicz, Małgorzata Czerdys-Bryńczak i Lidia Kargol po wysłuchaniu 30 recytatorów z klas I – III postanowiła zakwalifikować do Finału i przyznać I miejsce właśnie naszej uczennicy Natalii Śpiewak z klasy III b, której opiekunem jest pani Iwona Niciporuk. Natalia recytowała wiersz Jana Brzechwy "Samochwała' oraz fragment prozy z książki pt "Henia. Z pamiętnika szczęśliwego psa" autorstwa Agnieszki Moitrot. Natomiast Karolina Myrcha z V d mówiąc tekst z "Bezgrzesznych lat " K. Makuszyńskiego i wiersz "W aeroplanie" J. Tuwima także została doceniona przez Jury w składzie: Agnieszka  Osmólska - Ilczuk,  Maria  Gaciong  i Katarzyna  Szczepaniak i otrzymała wyróżnienie. Nagrodzeni  będą  reprezentować  miasto  Siedlce w  Finale XXXIII Konkursu  Recytatorskiego, który odbędzie się 14 czerwca 2016 r. w  Sali  „Podlasie”  MOK w Siedlcach. Gratulacje!

I.Ł