DSC01803W dniu 6 czerwca, swoją obecnością, zaszczycili naszą szkołę ratownicy medyczni z SPOZ Siedlce. W formie zajęć pokazowych przedstawili oni zasady wzywania pomocy, przypomnieli dzieciom numery telefonów alarmowych, wytłumaczyli znaczenie poszczególnych sprzętów znajdujących się w karetce pogotowia, łącząc to z demonstrowaniem na wielu chętnych zerówkowiczach. Każde dziecko chciało położyć się na noszach, usiąść na krzesełku kardiologicznym, a także zmierzyć rytm bicia swojego serduszka za pomocą pulsoksymetru. Wyposażenie plecaka medycznego pozwoliło zażegnać dwie trudne sytuacje, jakie mogą spotkać dzieci podczas jazdy na rowerze (uraz głowy), czy upadku z huśtawki (podejrzenie złamania ręki). Największym powodzeniem cieszyła się możliwość zajęcia miejsca za kierownicą karetki i użycie sygnałów dźwiękowych, a także zastosowanie koca ratunkowego, którego blask bił aż po oczach odbijając promyki słońca. Ratownicy, wyściskani przez zadowolone dzieci i żegnani brawami, odjechali do swoich obowiązków obiecując, że jeszcze nas odwiedzą.

Kinga Kosieradzka