Obraz 013W dniach 14 – 18 czerwca 2016 roku grupa uczniów z klas V i VI, w ramach współpracy międzyszkolnej z partnerskim miastem Sabinov na Słowacji, uczestniczyła w obchodach Dni Sabinova. Ważnym punktem naszego pobytu był wernisaż prac uczniowskich biorących udział w konkursie plastycznym „Dzieje mojego miasta” i odsłonięcie pomnika „Oskara”. Udział w wystawie był dla nas szczególnie miły, ponieważ nasza uczennica – Anastazja Drapata, w kategorii lat 11-15, zajęła I miejsce. Gospodarze zapewnili nam doskonałą opiekę i wiele atrakcji. Każdy dzień dostarczał mnóstwa wrażeń i na długo pozostawił ślad w naszej pamięci. Wspólne zabawy, zawody sportowe, dyskoteka, pobyt na basenie, zwiedzanie Sabinova i Koszyc były świetną okazją do zawarcia nowych przyjaźni. Niepowtarzalna, przyjazna atmosfera oraz gościnność i otwartość gospodarzy uczyniły nasz pobyt niezapomnianym.