Obraz 01516 września, dzień przed faktyczną datą napaści Rosji Sowieckiej na Polskę w 1939 roku, delegacja uczniów naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym, pod opieką wicedyrektor Ewy Niedziółki i p. Jarosława Stosio uczestniczyła w obchodach 77. rocznicy napaści Rosji Sowieckiej na Polskę. Uroczystość rozpoczęła Msza Św. w kościele garnizonowym. Po mszy wszyscy uczestnicy w przemarszu ulicami miasta udali się na Skwer Wileński. Pod Pomnikiem V i VI Brygady Wileńskiej AK wysłuchano okolicznościowego wystąpienia Prezydenta Miasta Wojciecha Kudelskiego oraz prelekcji o przyczynach i konsekwencjach porozumienia niemiecko-sowieckiego wygłoszonej przez historyka Witolda Bobryka. Delegacje złożyły wiązanki kwiatów i zapalono znicze. Uroczystości zamknęła Orkiestra Wojskowa wykonaniem pieśni Legionów Polskich "My pierwsza brygada" i utworu "Śpij kolego" na trąbce. Naszą szkołę w tym dniu reprezentowali uczniowie: Natalia Kiełczykowska, Ola Klukowska, Patrycja Czorniej, Wiktoria Jastrzębska, Natalia Skup, Bartłomiej Głuchowski, Hubert Pluta i Bartosz Koper.

I.Ł.

Obraz 001Obraz 004Obraz 005Obraz 007 Obraz 008Obraz 009Obraz 010Obraz 014