11 października w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Siedlce odbyły się eliminacje rejonowe do Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego dla Dzieci i Młodzieży. Z wielką dumą i radością informujemy, że nasze uczennice z klasy VI D po zmaganiach konkursowych zajęły całe podium! W swoich wystąpieniach uczestnicy prezentowali tematykę związaną z turystyką, krajoznawstwem i historią naszego kraju. Zalecana jest prezentacja walorów własnego regionu, jego zabytków, historii, współczesnych osiągnięć i sylwetek ciekawych ludzi, bliskich sercu uczestnika oraz zasłużonych dla kraju i regionu. Karolina Myrcha, opowiadając o historii bitwy pod Iganiami zajęła I miejsce w rejonie, Marysia Sawicka z prezentacją o Budzieszynie drugie miejsce, a Klaudia Sachanowicz z "Legendą Kisielańską" zajęła III miejsce ex aequo z uczniem SP nr 6 w Siedlcach. Zwyciężczynie pierwszej i drugiej lokaty będą reprezentować nasz rejon podczas etapu wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego w siedzibie Głównej PTTK w Warszawie 29 października br.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

I.Ł.