23-p22Tak, jak w ubiegłym roku, w ostatnim dniu zajęć szkolnych przed Uroczystością Wszystkich Świętych, korytarze naszej szkoły zapełniły się anielskimi i świętymi postaciami. Ruszył drugi Korowód Świętych. W tym roku pod hasłem: ,, Oni kroczyli drogą cnót i wartości”. Po raz kolejny uczniowie mieli okazję bliżej poznać swoich Patronów i innych Świętych. Zmysł twórczy rodziców i samych zainteresowanych mogli podziwiać o. Karol i p. katechetka Bogusia, odwiedzając klasy i rozmawiając z wszystkimi przebranymi dziećmi.

Dzielnie im w tym pomagały przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego – Ada, Martynka i Wiktoria. Rozdano dyplomy, zrobiono wiele zdjęć, a nagrody za najpiękniejsze przebrania zostaną wręczone w późniejszym terminie. Teraz komisja ma czas na wybranie spośród pięknych ,,wcieleń” Świętych, tych najpiękniejszych i najbardziej pomysłowych.

Oby Ci wszyscy Święci, którzy zainspirowali uczniów do radosnego świętowania Uroczystości Wszystkich Świętych, stali się dla nich także wzorami do naśladowania w dążeniu do świętości.

bmp