Dnia 02 listopada 2016r. uczniowie klasy IV A oraz klasy IV B wyjechali na wycieczkę do Warszawy.

Dzieci w Planetarium w Centrum Nauki KOPERNIK obejrzały film pt. „ Ziemia, Księżyc, Słońce”. Podczas filmu dzieci dowiedziały  się więcej o codziennych zjawiskach astronomicznych. Co się dzieje na niebie? Dlaczego Słońce świeci i do czego można je wykorzystać? Jak zmieniają się pory dnia i roku? Film opowiadał też o gwiazdozbiorach, podróżach kosmicznych i lądowaniu na Księżycu.

Potem odwiedzili Fabrykę Bombek FOGIEL która produkuje bombki od 1948 roku. Każdy uczestnik zobaczył jak w tradycyjny sposób powstają najpiękniejsze ozdoby choinkowe i jak są dekorowane. Następnie odbyły się warsztaty dekoracji. Wszyscy spróbowali swoich sił w malowaniu bombek, które później ozdobią domowe choinki.

Ostatnim elementem wycieczki był pobyt w Królewskim Ogrodzie Światła w Wilanowie. Tysiące kolorowych diod ułożone są w taki sposób, aby oddawały barokowe wzory i kształty roślin. Dzieci udały się na spacer po Magicznym Ogrodzie Króla, w którym rośliny są większe niż ludzie. Obejrzały niezwykły pokaz w Ogrodzie Wyobraźni, który rozświetla się w rytm muzyki klasycznej.

D.D.

20161102 110305   20161102 153752   20161102 155807