4e2c2e8b19b30fcce40cd0dfae84040011 listopada, jak co roku, nasza szkoła uczestniczyła w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, odprawioną w kościele pw. Św. Józefa w intencji Ojczyzny. Po Eucharystii uformowała się kolumna marszowa, która przeszła na Plac Wolności. Naszą szkołę reprezentowały panie dyrektorki Hanna Głuchowska i Grażyna Leydy oraz poczet sztandarowy w składzie: Natalia Szandecka, Weronika Nowak, Klaudia Kurek, Wiktoria Jastrzębska, Bartek Głuchowski i Mikołaj Kołodziejak. Po przemówieniach złożono wieńce, kwiaty i zapalono znicze pamięci pod Pomnikiem Wolności. Mieszkańcy Siedlec, którzy przybyli 11 listopada na Plac Wolności, ustanowili nowy rekord - ułożone wokół połowy placu barwy narodowe liczyły ponad 88 metrów. Uroczystości na Placu Wolności uzupełnił Apel Poległych, sygnał wojskowy "Śpij kolego", koncert piosenek wojskowych w wykonaniu dzieci z zespołu "Drony z poligonu" oraz harcerska gra terenowa "Co jest we mnie...? Patriota?". W tym samym czasie na Skwerze Niepodległości w centrum miasta rozpoczął się bieg niepodległościowy z udziałem 426 amatorów biegania, wśród których nie zabrakło także reprezentantów naszej szkoły.

I.Ł.