W radosnym nastroju, przy blasku choinkowych lampek, w atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, odbyło się wigilijne spotkanie uczniów klasy IIIb wraz z rodzicami oraz wychowawczynią. Spotkaliśmy się wspólnie w piątkowe popołudnie 16 grudnia, zostawiając na chwilę obowiązki domowe oraz świąteczny zgiełk.

Uroczystość rozpoczęliśmy od podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie życzeń. Następnie zasiedliśmy do stołu, gdzie czekało na nas wiele smakołyków. Zjedliśmy barszcz z uszkami, bigos, pierogi, ciasto i wiele innych potraw.

Nie udałoby się wszystkiego tak przygotować i sprawnie przeprowadzić, gdyby nie nieoceniona pomoc rodziców, którzy w tym gorącym przedświątecznym okresie poświęcili swój wolny czas i pomogli wspólnie przybliżyć dzieciom piękne tradycje świąt Bożego Narodzenia obchodzonego w naszych polskich domach. Dziękujemy!

A.K.

FB IMG1 FB IMG3