DSC 045020 grudnia w naszej szkole zostały wystawione jasełka p.t. ,,Okulary wiary”, przygotowane przez uczniów kl. III a. Wprowadziły nas one w atmosferę świąt Bożego Narodzenia i przypomniały wydarzenia z Betlejem sprzed ponad 2000 lat.

Przewodnikami w naszych jasełkach byli Maks i Oliwia (świetnie odegrane role) oraz niezwykły Zegarmistrz Czasu (pięknie zagrany przez Dawida). Przeniósł on wszystkich w czasie do pałaców badających pisma Mędrców ze Wschodu, na pole pasterzy pod Betlejem i do samej Świętej Rodziny. W wędrówce do Betlejem przyświecała wszystkim urocza Gwiazdka (Lena), a w miejscu narodzenia Jezusa przywitały naszych małych wędrowców rzesze Aniołów, wysławiające nowonarodzone Dzieciątko i zapraszające do stajenki także całą publiczność. Na zakończenie jasełek Zegarmistrz Czasu odkrył przed nami, co jest największym skarbem. Tym skarbem jest MIŁOŚĆ, leżąca w żłóbku na sianie i dająca nam moc do kochania, bo tylko wtedy, gdy kochamy, tak naprawdę jest w nas życie. W scenie końcowej uczestnicy jasełek złożyli wszystkim świąteczne życzenia.

Nasi mali aktorzy za swój występ zostali nagrodzeni burzliwymi oklaskami. Duże brawa zebrał również chór szkolny, który zachwycił wszystkich wykonaniem kolęd i pastorałek oraz uczennice kl. VI c – Ola Rossa i Julia Boruc, które przy akompaniamencie gitary, pięknie zaśpiewały pastorałkę ,,Skrzypi wóz”.

Po szczerych owacjach publiczności głos zabrała Pani Dyrektor Hanna Głuchowska, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia i w serdecznych słowach podziękowała  uczestnikom jasełek oraz osobom, które je przygotowały.  A przedstawienie przygotowały Panie: Małgorzata Komodowska ze swoją klasą III a, Bogusława Próchniak, która opracowała scenariusz i czuwała nad całością przedsięwzięcia, Katarzyna Sypuła, która odpowiadała za stronę muzyczną i świetnie przygotowała chór szkolny oraz Lidia Półtorak, która sporządziła piękną dekorację.

Na zakończenie spotkania, Pani Dyrektor wręczyła 30 wyróżnionym uczniom dyplomy i nagrody za prezentację najpiękniejszych przebrań (wraz z atrybutem) Świętego, zaprezentowanych w Korowodzie Świętych, który odbył się w naszej szkole przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

bmp