Arrow
Arrow
Nasza szkoła
Slider

19489448

W ostatnim tygodniu przed wakacjami w świetlicy szkolnej odbywały się zajęcia, na których dzieci mogły nauczyć się samodzielnie wykonywać biżuterię z żywych kwiatów m.in. gipsówki, limonium, goździka kamiennego, kalanchoe. Każde dziecko miało możliwość wykonania bransoletki, pierścionka, naszyjnika lub wianka czy opaski na włosy według własnego projektu. Najpierw trzeba było porozdzielać kwiaty na mniejsze kępki. Następnie z kolorowego drutu florystycznego zostały przygotowane podstawy wybranego rodzaju biżuterii. Do drutu zamocowano taśmę, na której dzieci umieszczały kwiaty i owijały cienkim drucikiem. Wykonanie tego zadania było pracochłonne i wymagało cierpliwości oraz dokładności, lecz efekty - wspaniałe! Powstała wyjątkowa i niepowtarzalna biżuteria, z której dziewczynki były dumne, a przy okazji pięknie się w niej prezentowały :) 

Sylwia Mańkowska, Patrycja Kokoszkiewicz

19190740 19433856 19415717 19441269 19458316   
Joomla Template - by Joomlage.com