Arrow
Arrow
Nasza szkoła
Slider

Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach przygotowała dla swoich uczniów na rozpoczęcie nowego  roku szkolnego 2017/2018 miłą niespodziankę. W ramach Programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie „Wspieranie rozwoju terenowej infrastruktury edukacyjnej”  na terenie szkoły został utworzony ogród edukacyjny „Przyjaciele przyrody”.  Ogród składa się z kolekcji roślinnych uzupełnionych elementami edukacyjnymi, takimi jak: tablice interaktywne, tablice edukacyjne, tabliczki z nazwami roślin, domki dla ptaków i owadów.  Jest to miejsce przyjazne dla zwierząt i ma sprzyjać zasiedlaniu się różnych gatunków ptaków, ssaków i owadów.  We wschodniej części terenu szkolnego możemy zauważyć ptasi ogród.  Tworzą go gatunki roślin stanowiące pokarm i schronienie dla ptaków. Przed wejściem do szkoły znajduje się pełen kolorów i zapachu ogród motyli. Leśny ogród, zlokalizowany za budynkiem szkoły, tworzy pewnego rodzaju zieloną klasę, w której dzieci będą zdobywały wiedzę poprzez bezpośrednią obserwację, przeżywanie  i działanie. Ogród edukacyjny pozwoli na podniesienie poziomu edukacji przyrodniczej, ekologicznej, na odkrywanie piękna przyrody, rozbudzanie zainteresowań, a także na  przyjemne spędzanie wolnego czasu.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania naszego ogrodu.                                

                                                                                    Dyrektor Szkoły

                                                                                    Hanna Głuchowska

                                

 

 

Joomla Template - by Joomlage.com