IMG 1049

W dniu 17 września 2017r. Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach w składzie: Natalia Szandecka kl. VII b, Weronika Nowak kl. VII d, Wiktoria Jastrzębska kl. VII b, Klaudia Kurek kl. VII a, Mikołaj Kołodziejak kl. VII d i Bartek Koper kl. VII d z p. wicedyrektor Grażyną Leydy oraz opiekunami p. Bogusławą Chalecką i p. Grzegorzem Jastrzębskim uczestniczyli w uroczystościach miejskich upamiętniających 78 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele garnizonowym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siedlcach w intencji Obrońców Ojczyzny Poległych i Pomordowanych na wschodzie. Następnie zorganizowano uroczysty przemarsz na Skwer Wileński, gdzie pod pomnikiem Żołnierzy V i VI Brygady AK wysłuchaliśmy przemówienia Prezydenta Miasta Siedlce p. Wojciecha Kudelskiego. Potem odbył się apel pamięci i salwa honorowa. Na koniec uroczystości złożono kwiaty i zapalono znicze.

IMG 1039 IMG 1041  IMG 1042 IMG 1047 IMG 1040