Arrow
Arrow
Nasza szkoła
Slider

IMAG271613 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej a także Święta Szkoły odbyły się zajęcia edukacyjne przybliżające sylwetkę naszego patrona Kornela Makuszyńskiego, dwie uroczyste akademie oraz Msza Święta.

Tego dnia pierwsze trzy lekcje od godziny 8.00 w starszych klasach minęły pod hasłem konkursów i quizów związanych z twórczością i biografią naszego patrona. Czwartoklasiści wykonywali laurkę dla Kornela Makuszyńskiego i pisali opowiadanie pt." Koziołek Matołek w obcym kraju", uczniowie klas piątych i szóstych głowili się nad wypracowaniem pod hasłem "Moje spotkanie z bohaterem powieści Makuszyńskiego", niektórzy wykonywali też komputerową prezentację o patronie. Ponadto szóstoklasiści stanęli do rozgrywek sportowych w ringo. Natomiast konkursy wiedzy z biografii i twórczości Makuszyńskiego odbyły się w klasach II, III oraz VII.  Siódmoklasiści wzięli również udział w zajęciach "Kornel Makuszyński w liczbach". W Święto Szkoły nie próżnowała też biblioteka. Na przerwach odbywało się głośne czytanie twórczości Makuszyńskiego, była wystawa jego książek a drugoklasiści w bibliotece obejrzeli prezentację o naszym patronie.

O godzinie 10.45 rozpoczęła sie uroczysta akademia, podczas której pani Dyrektor Hanna Głuchowska złożyła życzenia pracownikom szkoły, wręczyła listy gratulacyjne dla rodziców naszych uczniów, którzy otrzymali Stypendium Prezydenta Miasta Siedlce, a także wyróżniła uczniów za sukcesy sportowe w bieżącym roku szkolnym. Następnie odbył się "program wesoły na Święto Szkoły" przygotowany przez uczniów klasy VIID pod opieką p. Izy Ługowskiej-Panasiuk z udziałem chóru pod kierunkiem p. Katarzyny Sypuły i przy dekoracjach p. Lidii Półtorak. Po uroczystości społeczność szkolna udała się do kościoła pw. św. Teresy na mszę świętą. Po niej natomiast nastąpiła akademia dla klas I z uroczystym momentem ślubowania - pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 12. Całość obchodów Święta Szkoły i Dnia Edukacji Narodowej została uhonorowana obecnością pocztu sztandarowego pod opieką pani Bogusławy Chaleckiej.

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursów:

Konkurs plastyczny "Laurka dla Kornela Makuszyńskiego": I miejsce Kasia Krawczyk kl. IVB, II miejsce Milena Szczęch kl. IVC, III miejsce Mateusz Żukowski kl.  IVB

Turniej sportowy w ringo: I miejsce chłopcy - VIA, I miejsce dziewczynki VIB

Konkurs literacko-plastyczny dla klas IV pt. "Koziołek w obcym kraju": I miejsce Dawid Rąbel IVA, II miejsce Milena Szczęch IVC, III miejsce Julia Kucharek IVC i Katarzyna Krawczyk IVB
Najlepsze opowiadanie pt. "Moje spotkanie z bohaterem powieści" napisała Wiktoria Jagiełło z klasy VA.
Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Makuszyńskiego dla klas VII: I miejsce Aleksander Wysocki VIID, II miejsce Karolina Myrcha VIID, III miejsce Michał Kostanty VIIA i Oliwia Szysz VIIB

Joomla Template - by Joomlage.com