Arrow
Arrow
Nasza szkoła
Slider

46 081 DSC 068613 października, w dniu Święta Szkoły odbyła się uroczystość przyjęcia najmłodszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej Nr 12. Pierwszaków powitali uczniowie klas czwartych – Julia Szaniawska IVc, Katarzyna Krawczyk IVb, Kajetan Wolicki IVe.

Następnie każda klasa pierwsza zaprezentowała krótką część artystyczną. Wszystko z ogromnym zainteresowaniem oglądali pani dyrektor Hanna Głuchowska, pani wicedyrektor Ewa Niedziółka, Przewodniczący Rady Miasta Siedlce pan Henryk Niedziółka, przewodnicząca Rady Rodziców pani Sylwia Szaniawska,  grono pedagogiczne oraz rodzice pierwszoklasistów. Obecny był również patron szkoły, Kornel Makuszyński, którego postać prezentował uczeń klasy VIId – Aleksander Wysocki. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że pierwszaki są doskonale przygotowane do roli ucznia w naszej szkole. Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli swoją pierwszą w życiu przysięgę, której tekts odczytała pani dyrektor Hanna Głuchowska.

           „ Ślubuję być dobrym Polakiem,

              Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

             Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,

             Jak dla niej pracować kiedy dorosnę.

            Będę starał się być dobrym kolegą,

            Swym zachowaniem i nauką

           Będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”

Później ogromnym ołówkiem, każdy został pasowany na ucznia, a tym samym został oficjalnie przyjęty w poczet społeczności Szkoły Podstawowej Nr 12 w Siedlcach. Po tak uroczystym momencie głos zabrali pani dyrektor Hanna Głuchowska oraz Przewodniczący Rady Miasta Siedlce pan Henryk Niedziółka, którzy życzyli pierwszakom wielu sukcesów w szkole. Aby upamiętnić to wydarzenie wszystkim uczniom klas pierwszych zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

Joomla Template - by Joomlage.com