Arrow
Arrow
Nasza szkoła
Slider

06 DSC 0006Z okazji XVII Dnia Papieskiego i 39 Rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża, w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona naszemu wybitnemu Rodakowi. Przygotowały ją Panie Urszula Krasuska z klasą III c oraz Bogusława Próchniak z uczniami klas starszych. W akademii zostały przypomniane słowa i dokonania naszego Ojca Świętego oraz wydarzenia związane z Jego pontyfikatem. Św. Jan Paweł II mimo trudnych doświadczeń, których w Jego życiu nie brakowało, potrafił nieść nadzieję, utwierdzać wiarę, zarówno wśród starszych, jak i wśród dzieci i młodzieży. Dostrzegał każdego człowieka i nad każdym pochylał się z miłością. To miłość do Boga i Matki Najświętszej dawała Mu tę niespożytą siłę ewangelizowania nawet najdalszych zakątków świata. Liczne pielgrzymki i spotkania pod każdą szerokością geograficzną sprawiły, że stał się znany i kochany na całym świecie. Po latach ta miłość do Ojca Świętego przyprowadziła na uroczystości pogrzebowe do Rzymu wiernych z całego świata, którzy zjednoczeni we wspólnej modlitwie skandowali: ,,Santo Subito!” - ,,Natychmiast Święty!”.

Mając w pamięci tę wielką i piękną Postać oraz to, czego nauczał, możemy iść dalej z nadzieją przez życie, bo przecież jest z nami Święty Jan Paweł II, który teraz spogląda na nas z Okna Domu Ojca, wstawia się za nami u Boga i nam błogosławi.                                                                                               B.P.

Joomla Template - by Joomlage.com