Arrow
Arrow
Nasza szkoła
Slider

28 396 DSC 0454Dnia 25 października w naszej szkole odbyła się uroczystość  Otwarcia Oddziałów Przedszkolnych oraz Pasowania na Przedszkolaka.

Bezpieczne, kolorowe i przyjazne  miejsce dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat  utworzone zostało  w wyniku przebudowy, rozbudowy i generalnego remontu części budynku szkoły. Powstały piękne, wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne,  meble i zabawki,  sale,  łazienki, szatnie, zaplecze gospodarcze i socjalne, przestrzeń do aktywności ruchowej. Na zewnątrz  wybudowano  plac zabaw, drogę z parkingiem oraz chodniki.

Przecięcia wstęgi i symbolicznego otwarcia  rozbudowanej i zmodernizowanej części szkoły dokonali: p. Wojciech Kudelski – Prezydent Miasta Siedlce, p. Henryk Niedziółka – Przewodniczący Rady Miasta,  p. Jarosław Głowacki – Zastępca Prezydenta,  p. Kazimierz Paryła – Skarbnik Miasta, p. Sławomir Kurpiewski – Naczelnik Wydziału Edukacji, p. Arkadiusz Mazurkiewicz – Przewodniczący Komisji Oświaty, p. Hanna Głuchowska – Dyrektor Szkoły,  p. Michał Gajo – przedstawiciel Rady Rodziców.

O.Franciszek Bok, proboszcz parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus,  poświęcił i pobłogosławił obiekt. Wśród zaproszonych gości byli także: p. Iga Kornacka – Barczak – Przewodnicząca Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty NSZZ Solidarność, p. Marek Siuchta – wykonawca inwestycji oraz Rodzice przedszkolaków.

W części oficjalnej  głos zabrali: Dyrektor Szkoły ,  Przedstawiciel Rady Rodziców, Prezydent Miasta, Przewodniczący Rady Miasta. Były słowa wdzięczności, podziękowań, radości i satysfakcji ze zrealizowanej inwestycji oraz życzenia dla  wychowanków   pięciu nowych oddziałów przedszkolnych .Następnie  odbyła się część artystyczna w wykonaniu   bohaterów  tego święta. Dzieci z pięciu  grup, przygotowane przez wychowawców,  zachwyciły i wzruszyły rodziców, gości i  pracowników szkoły swoimi umiejętnościami recytatorskimi, aktorskimi, wokalnymi i tanecznymi. Nie zabrakło  poloneza w wykonaniu najstarszej grupy „Motylków”. Dyrektor szkoły z dumą i radością dokonała pasowania i przyjęcia  115 Przedszkolaków do społeczności przedszkolnej w Szkole Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach. Uroczystość zakończyła się  słodkim  poczęstunkiem. Rodzice przygotowali okazały tort z napisem „Przedszkolaki w Dwunastce”.

Za przygotowanie  uroczystości Dyrektor Szkoły składa podziękowania nauczycielom wychowania przedszkolnego: p . M. Wakulińskiej – prowadzenie uroczystości, p. D. Markiewicz-Krzyż, p. J. Kuzace, p. I. Wierzejskiej,  p. P. Zdunek,  p. K. Raczko, p. A. Łęczyckiej, p. B. Nowak, p. Violetcie Kołodziejak, p. D. Wyrębiak , przedstawicielom Rady Rodziców oraz pracownikom: p. A. Ferens – dekoracje, p. Mikołajczuk, p. M. Puszcz, p. M. Pałce, p. H. Radzikowskiej, p. K. Nasiłowskiej, p. M. Rychlik.

                                                                                          Dyrektor Szkoły

                                                                                          Hanna Głuchowska

                                 

 

Joomla Template - by Joomlage.com