Arrow
Arrow
Nasza szkoła
Slider

Kolejny tydzień projektu FitEdukacja w klasach 7a i 7b mija owocnie :)

Wszyscy systematycznie piją wodę i starają się ćwiczyć nie tylko ciało ale także swój umysł!

Czy wiesz że:

  • Mózg to narząd wewnętrzny, który potrzebuje tlenu, i który podobnie jak mięsień funkcjonuje lepiej, gdy się go rozgrzeje przed intensywną pracą. Wiadomo, że ćwiczenia fizycznewprawiają w obieg krew, która przepływa przez nasz mózg, dostarczając tlen i substancje odżywcze. 
  • Aby złapać myśl, potrzebny jest ruch. Aby myśleć, tworzyć i uczyć się – ludzie muszą się ruszać.
  • Ciało gra integralną rolę w całej naszej aktywności intelektualnej, poczynając od niemowlęctwa, aż do późnej starości zaś ruch znacznie zwiększa nasze możliwości poznawcze.
  • Przed rozpoczęciem ćwiczeń należy wypić szklankę wody.
  • Zauważalne efekty gimnastyki mózgupojawiają się nawet wtedy, gdy na ćwiczenia poświęcimy 5 - 10 minut dziennie. 
  • Ruchy naprzemienne to podstawowe, a zarazem najważniejsze ćwiczenie gimnastyki mózgu. Wykonywanie 5 - 7 ruchów naprzemiennych dwa razy dziennie już w pierwszych dniach daje zauważalne efekty w postaci koncentracji i zwiększenia efektywności pracy umysłowej!

Nie ma co siedzieć – czas zacząć ćwiczyć!                                Wychowawczynie klas 7a i 7b 

                                                                                                                                                                                                               IMAG2743IMAG2745 

Joomla Template - by Joomlage.com