Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

„Poranny posiłek zapewnia dostarczenie energii na drogę do szkoły i kilka pierwszych lekcji. Skutki zdrowotne rozpoczynania nauki bez spożytego śniadania są związane z hipoglikemią występującą u dziecka. Dolegliwości odczuwane przez ucznia to zmęczenie, ospałość, zaburzenia termoregulacji, zaburzenia pracy przewodu pokarmowego zgłaszane jako bóle brzucha. W czasie zajęć szkolnych dziecko wykonuje zarówno pracę umysłową, jak i fizyczną (gimnastyka). Zużywana energia ze śniadania zjedzonego w domu wystarcza na pierwsze godziny nauki. Aby uczucie głodu nie przeszkadzało w dalszej nauce, niezbędne jest zjedzenie kolejnego posiłku – drugiego, szkolnego śniadania.”

 

Dnia 8 listopada w ramach ogólnopolskiego programu „Śniadanie daje moc” w naszej szkole odbyły się pogadanki w klasach I – III na temat tego, jak ważne jest spożywanie śniadania. Dzieci w tym dniu szczególnie postarały się, aby ich posiłki były zdrowe i bogate w witaminy. Na stoliczkach pojawiły się samodzielnie wykonane sałatki owocowe, musli, wyciskane soki z pomarańczy czy buraka. Kanapki były przygotowane z pełnoziarnistego pieczywa. Nie zabrakło również warzyw i owoców, różnego rodzaju pestek, jogurtów naturalnych.

Zachęcamy wszystkich uczniów, aby ich śniadania były tak piękne, pyszne i zdrowe codziennie.                                                                            K.Ch.

Joomla Template - by Joomlage.com