Arrow
Arrow
Nasza szkoła
Slider

W  listopadzie, chórzystki naszej szkoły wzięły udział w Konkursie Pieśni Patriotycznej, zorganizowanym przez Caritas Diecezji Siedleckiej, którego finał miał miejsce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach. Współorganizatorem wydarzenia było Miasto Siedlce oraz ZSP nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach.
”Każdy przygotowany utwór wykonano naprawdę pięknie. W niemal każdym elemencie stroju, zachowania, podkreślona była pewnego rodzaju refleksja nad historią Polski, nad trudami ale też płynącą radością z odzyskanej niepodległości. Szukaliśmy tych wykonawców, których piosenki najbardziej poruszyły nasze serca, dotknęły nas emocjonalnie" - powiedział ks. Piotr Paćkowski, muzykolog, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej im. św. Jana Pawła II, który podczas konkursu zasiadał w jury.
Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i diecezjalnego. Podczas finału, spośród 24 szkół, z których każda przygotowała i zaśpiewała inną piosenkę patriotyczną, wyłoniono 3 nagrody oraz 4 wyróżnienia. Zaszczytne trzecie miejsce (i nagrodę w postaci map historycznych) w konkursie za piosenkę "Dziś idę walczyć mamo" przypadło naszym chórzystkom. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!                                                                                                                         

Katarzyna Sypuła

Joomla Template - by Joomlage.com