Arrow
Arrow
Nasza szkoła
Slider

22 listopada uczniowie klas VII A, VII D i VI wyjechali na wycieczkę do Lublina, który w bieżącym roku obchodzi siedemsetne urodziny.

Program pobytu w tym starym i pięknym mieście rozpoczął się spektaklem pt. "Legenda o czarciej łapie" w Teatrze Muzycznym, gdzie uczniowie mogli poznać lubelskie opowieści w wykonaniu klasycznie śpiewających aktorów w historycznych kostiumach, przy scenografii pokazującej średniowieczne miasto i z akompaniamentem prawdziwej orkiestry teatralnej. Następnie, pod przewodnictwem lokalnej przewodniczki, uczestnicy wycieczki przeszli do zamku lubelskiego i kilku sal zamkowego muzeum, gdzie naocznie mogli przekonać sie o prawdziwości legendy o czarciej łapie, której ślad podziwiali na autentycznym stole trybunalskim. Przy okazji zobaczyli orginalne dzieło Jana Matejki "Unia lubelska".

 

  buy cialis super active online

Mimo niesprzyjającej aury zachwyciło ich Stare Miasto z autentycznymi kamienicami, w których mieszkali Kochanowski czy Kraszewski, kocimi łbami, ratuszem - Trybunałem Koronnym czy tajemniczym Placem po Farze. Uczniowie nie tylko zwiedzili Stare Miasto, ale także jego podziemia. Najpierw w piwnicach "Kamienicy pod Fortuną" zapoznali się z najważniejszymi faktami z historii Lublina, jego wielokulturowością i świeckimi obyczajami. Następnie przeszli trasę podziemną, ukazującą makiety Lublina od czasów pierwszej osady do ruchomego i multimedialnego obrazu przypominającego cudowne ocalenie miasta podczas wielkiego pożaru w 1719 r.

Na zakończenie wycieczki mocno już zmęczeni uczniowie posilili się w już świątecznie oświetlonej i bajecznie przystrojonej Galerii Zamkowej.

I.Ł.

Joomla Template - by Joomlage.com