Arrow
Arrow
Nasza szkoła
Slider

W listopadzie nasza szkoła po raz pierwszy jako partner "Fundacji po DRUGIE"  podjęła działania w ramach międzynarodowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

Działania w naszej szkole były realizowane pod hasłem : „Stop przemocy”.

W ramach programu przeprowadzone były lekcje warsztatowe dotyczące przemocy  następujących klasach IIa, IIIf, IVe, VIb, VIId. Nadrzędnym celem naszych działań było  przekazanie wiedzy na temat przemocy. Dzieci zostały zapoznane z terminem, rodzajami i przyczynami przemocy. Zajęcia miały również na celu  kształtowanie  postawy empatii, reagowania na akty przemocy, uczyły się zasad pozytywnego kontaktu i budowania pozytywnych relacji koleżeńskich, rozumienia wartości  koleżeństwa, dobroci, uczciwości oraz prób rozwiązywania zaistniałych konfliktów w drodze negocjacji. W ramach podsumowania programu został przeprowadzony konkurs plastyczny, którego zwycięzcami zostali uczniowie: Klaudia Włodarczyk- IIb, Maciej Ziółkowski- IIIc, Franciszek Rodziewicz-IIIc, Bartosz Wójcik-IIIc, Oliwia Matejek-VIb, Magdalena Tymińska-Vb, Lena Wierzejska-IVc.

Joomla Template - by Joomlage.com