Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

„JESTEŚMY SOBIE NAWZAJEM POTRZEBNI” - DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który został ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Ustanawiając ten dzień, ONZ chciała zwrócić uwagę na problemy osób niepełnosprawnych oraz podkreślić konieczność działań na rzecz pełnego uczestnictwa tej grupy w życiu społecznym.

W naszej szkole ten dzień uroczyście obchodziliśmy 1 grudnia. Była to okazja do zwiększenia świadomości o korzyściach płynących z integracji. W pierwszej części przedstawienia zaprezentowano historię Szymka – głuchoniemego chłopca, któremu dokuczały dzieci, gdyż nie wiedziały, że jest niepełnosprawny i uważały go za zarozumialca. W drugiej części przedstawiono historię Agaty – dziewczynki, która po wypadku chodziła o kuli i z tego powodu straciła przyjaciół. Dzieci zrozumiały jednak, że niepełnosprawność koleżanki nie przeszkadza w przyjaźni i historia skończyła się szczęśliwie. Pomiędzy kolejnymi scenkami został zaprezentowany układ gimnastyczno-taneczny.

 

Maja Małyszka zaśpiewała piosenkę „Małe szczęścia” z repertuaru Kuby Badacha, a na koniec wszyscy zaśpiewali utwór „Pięknie żyć” z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego. Młodzi aktorzy pokonali tremę i spisali się na medal. Ich wysiłek został nagrodzony gromkimi oklaskami. Scenki pokazały, że na wszelką „odmienność” nie musimy reagować lękiem lub odrzuceniem. Możemy sprawić, że osoby niepełnosprawne spojrzą na świat inaczej. Ofiarujmy im swoją pomoc, dostrzegajmy ich potrzeby, ale pamiętajmy, że i one mogą nam wiele dać, wiele nauczyć. Pamiętajmy zawsze o tym, że wszyscy jesteśmy sobie nawzajem potrzebni. W przedstawieniu wystąpili: Gabriela Bolesta, Maja Dąbrowska, Klaudia Idziak, Wiktoria Jastrzębska, Katarzyna Krawczyk, Blanka Piątkowska (klasa IV b), Maja Małyszka, Kacper Pracz (klasa IV e), Aleksandra Filipczyńska (klasa V a), Cyprian Bareja, Oliwia Czarnecka, Maja Konstantynowicz, Wiktoria Koper, Klaudia Ławecka, Oliwia Patoleta, Marta Pawluk, Natalia Śledź, Natalia Śpiewak (klasa V c). W układzie  gimnastyczno-tanecznym wystąpiły uczennice z klasy VII a oraz VII b. Młodych aktorów i dekorację przygotowały panie: Aneta Chraniuk, Bogusława Chalecka, Ewelina Zamyłka, Anna Sawicka, Martyna Jastrzębska, Monika Palica. Układ gimnastyczno–taneczny przygotowała p. Edyta Folwarska. O sprzęt nagłaśniający i obsługę techniczną zadbali p. Michał Powałka oraz p. Marek Kot.

                                                                                                                                                                                                Aneta Ch.

Joomla Template - by Joomlage.com