Uczniowie klas IV, VI rozpoczęli przygodę z pomocami zakupionymi w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Najpierw zapoznali się z podstawowym zestawem klocków Lego Education Spike Essential. Poznali internetową aplikację SPIKE™ 3 LEGO® Education i przy jej pomocy, krok po kroku, zgodnie z instrukcją zbudowali „Klasyczną karuzelę”. Z ciekawością i zaangażowaniem odkrywali zagadnienia przedmiotów STEAM. Zestaw Spike Essential umożliwia programowanie za pomocą bloków z ikonami i poleceniami słownymi sprzętu takiego jak inteligentny Hub, silniki, matryca świetlna oraz czujniki kolorów, dzięki czemu nauka przedmiotów STEAM jest interaktywna. Uczniowie podczas zajęć współpracowali ze sobą w celu znalezienia kreatywnego rozwiązania problemu i dopracowania go metodą prób i błędów. Współpracując ze sobą, korygowali swoje błędy, pomagali sobie nawzajem. Byli podekscytowani i bardzo aktywni. Uczyli się przez zabawę. W trakcie zajęć realizowali również indywidualne projekty, a także uczyli się pracować w grupie, ucząc się logicznego myślenia, rozwijania zdolności manualnych i wyobraźni.

#Laboratoria Przyszłości