Wycieczki rowerowe są atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego, szczególnie dla dzieci. Takie wyprawy zaspokajają potrzebę wysiłku fizycznego, oddychania świeżym powietrzem i ruchu.

W maju zespół Szkoły Promującej Zdrowie zorganizował taką wycieczkę nad pobliski zalew, w której uczestniczyły klasy III f i III e. Jej celem było odkrywanie walorów aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez ruch i zachęcanie do czynnego wypoczynku. Uczniowie podeszli z wielkim entuzjazmem do tego pomysłu i nie mogli doczekać się dnia wyjazdu. O wyznaczonej godzinie wszyscy stawili się punktualnie i wyruszyliśmy w drogę. Po kilkunastu minutach od wyjazdu dotarliśmy na miejsce, uczniowie zostali podzieleni na grupy i pod opieką nauczycieli wybrali się na przejażdżkę wokół zbiornika wody. Niektórym tak spodobała się  droga dookoła zalewu, że przejechali tę trasę kilkukrotnie. W drodze obserwowaliśmy przyrodę, słońce, wodę oraz delektowaliśmy się panującą wokół ciszą. Po powrocie, żeby zregenerować siły urządziliśmy sobie piknik na łonie natury. Tu dominowały zdrowe kanapki, owoce i lekkie przekąski.  Do szkoły wróciliśmy nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Zespół Szkoły Promującej Zdrowie