Dnia 24 czerwca, tuż po zakończeniu roku szkolnego, w siedleckim amfiteatrze odbył się XV Festyn „Krew dla Miasta i Powiatu” – Piknik Zdrowia Wojewody Mazowieckiego. Nasza szkoła, w ramach realizacji zadań Szkoły Promującej Zdowie, wzięła udział w pikniku. Mimo niesprzyjającej aury świetnie się bawiliśmy, a nasze stoisko z kolorowymi pracami uczniów, było oblegane i cieszyło się dużym zainteresowaniem – szczególnie Kronika Szkoły Promującej Zdrowie – wielokrotnie oglądana i podziwiana.  Przygotowano wystawę prac uczniów naszej szkoły na temat zdrowego odżywiania, aktywnego spędzania czasu wolnego i szkodliwości fast foodów. Mieliśmy ze sobą owoce i wodę, którymi mogli się poczęstować wszyscy uczestnicy pikniku. Imprezie towarzyszyły pokazy ratownictwa medycznego i sprzętu ratowniczego oraz pokazy Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego.