Jabłko to najpopularniejszy owoc w naszym kraju. Bogaty w witaminy i wartości odżywcze, ma również swoje święto obchodzone na całym świecie. W Szkole Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach obchody Święta Jabłka zorganizowano 28 września 2018 roku w ramach promocji zdrowia wśród społeczności szkolnej.   Celem akcji było zachęcenie uczniów do spożywania jabłek i ich przetworów, jako źródła witamin oraz wyrabianie w młodych ludziach nawyku zdrowego odżywiania. W ramach zajęć świetlicowych zorganizowano pogadankę o walorach odżywczych jabłek. Pod nadzorem nauczycieli świetlicy, uczniowie wykonywali różne prace „z jabłkiem w roli głównej”.  Były również wierszyki, zagadki, quiz, konkursy, gry zręcznościowe z wykorzystaniem jabłek. Podczas obiadu w stołówce szkolnej można było poczęstować się pysznym jabłuszkiem.

W ramach obchodów powyższego święta Zespół Promujący Zdrowie zorganizował i zaprosił chętnych uczniów do udziału w konkursach:

• Konkurs plastyczny dla klas I – III „Jabłko … w roli głównej”
  • Konkurs Literacki dla klas V „Poetycko o …. Jabłkach”

Z przyjemnością informujemy, że laureaci konkursu „Jabłko … w roli głównej” to:

I miejsce:

Patrycja Kluj kl. II d, Dominik Adamczyk kl. II d, Lena Szczepańska kl. II d

II miejsce:

Paulina Stolarczyk kl. II d, Julia Phol kl. II a, Izabella Bednarczyk kl. II a

III miejsce:

Amelka Pietrusiak kl. II d, Laura Pietrusiak kl. II d

Wyróżnienia:

Zofia Zdun kl. II d, Hanna Chaciak kl. I a, Pola Pietrusiak kl. I a, Maja Skup kl. II d, Zofia Markiewicz kl. I a, Jan Czmoch kl. II a, Norbert Gajowniczek kl. II a, Wiktor Szczepańczyk kl. II a, Patrycja Sakowska kl. I b, Wiktor Wróblewski kl. I b, Oliwia Skina kl. I b, Krzysztof Podlaski kl. I b

Nagrodzeni uczniowie w konkursie „Poetycko o …. Jabłkach” to:

Kacper Pracz kl. V b

Iga Iwińska kl. V a

Cezar Sadłowski kl. V c

Laureatom konkursów serdecznie gratulujemy i zachcemy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach Szkoły Promującej Zdrowie.