Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji oraz mają siłę i energię do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Dlatego też nasza szkoła w ramach szkolnego projektu: „Jedz zdrowo, żyj kolorowo” po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym Śniadanie Daje Moc. Najważniejsze cele programu to zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

 

 

Dnia 12 i 13 listopada uczniowie klas I- III najpierw przygotowali, a później wspólnie spożywali drugie śniadanie. Na naszych szkolnych stolikach znalazły się kolorowe kanapki i sałatki oraz inne bajecznie zdrowe i niesamowicie zachęcające przekąski. Wspólnie zorganizowane śniadanie stworzyło możliwość rozmów kierowanych przez wychowawców klas, na temat znaczenia zdrowego odżywiania się oraz spożywania najważniejszego posiłku dnia, jakim jest śniadanie. Uczniowie wymienili się również uwagami na temat porannych posiłków przygotowywanych w ich domach. Akcja ta dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integracje klas, zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.                                  Iwona Niciporuk

Joomla Template - by Joomlage.com