W ramach hasła „ Woda na zdrowie” w marcu podsumowano konkurs plastyczny: zaprojektuj „Wodolubka”.  Konkurs skierowany był do uczniów klas I - III i IV – VII. Prace  w formie plakatu lub też jako postać przestrzenną uczniowie częściowo wykonywali na lekcjach, na których mówiono o dobroczynnym wpływie wody na nasz organizm i nasze środowisko, bądź w domach – jako dodatkową pracę dla chętnych. Niektórzy dołączyli do swych prac wymyślone hasła, które zachęcały do picia wody i rezygnacji z innych niezdrowych napojów.

Komisja konkursowa miała bardzo trudna rolę, ponieważ wszystkie prace były ciekawe i zgodne z tematem. W drodze dyskusji wyłoniono laureatów:

Kl. IV – VIII

Nagrody równorzędne:

Magdalena Tymińska z kl. VIa, Jakub Zadrożny kl. VIII, Kacper Wyppler kl. IVd

Kl. I -III

Prace podzielono na dwie kategorie: przestrzenne i płaskie.

Za projekty przestrzenne postanowiono nagrodzić uczniów:

Rafał Kachniarz kl. Ia, Michalina Rak kl. IIb

Joanna Konstantynowicz kl. IIb, Magdalena Sawicka kl. IIb

Praca zbiorowa uczniów z kl. IIb:

Aleksandra Sójka, Martyna Gralak, Jakub Łukaszuk

Za projekty płaskie nagrodzono uczniów:

Julia Polh kl. IIa,

Liliana Pływacz kl. IIIb,  Hanna Noceń kl. IIb

Eliza Sierzpowska kl. IId

Wyróżniono także:

Amelię Pietrusiak kl. IId, Lenę Szczepańską kl. IId, Patrycję Kluj kl. IId, Maję Śledź kl. IIb, Annę Duk kl. IIb, Hannę Szewczuk kl. IIb.

Wybrane prace zaprojektowane przez uczniów zostały wyeksponowane na tablicy na drugim piętrze jako źródło informacji i inspiracji na rzecz zdrowia jak również zachęta do dokonywania właściwych wyborów. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.