Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

W ramach współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Siedlcach w miesiącu kwietniu w grupie ,,Sówek" został zrealizowany Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej ,,Czyste powietrze wokół nas". Program miał na celu wzbogacenie wiadomości dzieci na temat zachowań zagrażających i sprzyjających zdrowiu, uświadomienie skutków palenia papierosów oraz szkodliwości dymu papierosowego, rozwijanie umiejętności formułowania wypowiedzi na temat swoich odczuć. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, dzięki którym nabywały wiedzę na temat szkodliwości dymu w tym dymu tytoniowego. W ramach akcji dzieci wykonywały prace plastyczne, kolorowały farbami bohatera programu ,,Dinusia". Na podstawie opowiadań i wierszy dzieci wypowiadały się na temat źródeł dymu. Chętnie uczestniczyły w zabawie muzyczno-ruchowej  do piosenki ,,Zielony Dinuś". W wyniku zajęć dzieci usystematyzowały wiedzę na temat szkodliwości dymu tytoniowego,zaczęły zastanawiać się, w jaki sposób można i trzeba zachowywać się, gdy narażone są na wdychanie dymu z papierosa.  Na zakończenie programu dzieci otrzymały pamiątkowe odznaki ,,Dinusia".    M. Wakulińska, K. Raczko

Joomla Template - by Joomlage.com