Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

3 czerwca, dzieci z klasy II c i II d pod opieką pań:  Małgorzaty Łuki, Agnieszki Korytowskiej, Bogusławy Chaleckiej i Moniki Frydrychiewicz spędziły beztroski dzień w Krainie Rumianku.  Zaczęło się od warsztatów etnograficznych „Od ziarna do chleba” podczas których dzieci poznały tradycyjne sposoby uprawy zboża i jego przechowywania, rodzaje tradycyjnego pieczywa i tajemnice przygotowywania zakwasu. Uczniowie uczestniczyli w młóceniu cepem, czyszczeniu ziarna, mieleniu zboża w żarnach oraz przygotowaniu ciasta i jego wypieku w piecu chlebowym (rogaliki z marmoladą były pyszne). Drugim punktem wycieczki była gra terenowa „Awantura w Krainie Rumianku”. Gra odbyła się wśród zabudowań, łąk i pól wsi Hołowno. Prowadził ją Mistrz Gry, który opowiedział dzieciom o kłopotach nękających mieszkańców rumiankowej wioski: z płotów giną garnki, coś plącze koniom grzywy, tłucze jajka w kurnikach, zakwasza krowom mleko. Okazało się, że przyczynia się do tego Leśne Licho. Wszystko dobrze się skończyło bo... dzieci swoim sprytem pokonały i przepędziły Leśne Licho z rumiankowej wioski. Po kilkugodzinnej zabawie posilaliśmy się kiełbaskami pieczonymi nad ogniskiem. Na koniec mieliśmy okazję zakupić pamiątki i zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.    A.K. & B.Ch.

Joomla Template - by Joomlage.com