W roku szkolnym 2021/2022 kontynuujemy działania zmierzające do uzyskania Krajowego Certyfikatu „Szkoły Promującej Zdrowie”.

Chcemy w sposób świadomy i wszechstronny wyposażyć uczniów w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania wyborów dla poprawy własnego zdrowia oraz tworzenia zdrowego i bezpiecznego środowiska. Już w miesiącu wrześniu podjęliśmy wiele działań i ciekawych inicjatyw promujących zdrowie m.in.

- Smacznie, zdrowo, kolorowo!” Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły zdrowe i kolorowe drugie śniadanie.

- udział w wycieczkach krajoznawczo – rekreacyjnych (m.in. klasy V odwiedziły Toruń, kl. III a Nadleśnictwo Siedlce, kl. IV Kazimierz Dolny, kl. VIII Modlin, wyjścia do kina )

- udział uczniów w rajdzie rowerowym, promującym Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

- udział uczniów z klasy sportowej w wycieczce rowerowej do Chlewisk, połączonej ze zwiedzaniem Domu Pracy Twórczej Reyomontówka)

- udział w wielu zawodach sportowych m.in. Miejskie Igrzyska Młodzieży, Indywidualne Biegi Przełajowe, Turniej o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego w podnoszeniu ciężarów, Otwarte Mistrzostwa Siedlec w Pływaniu, Wojewódzki Turniej Wielobojowy

-uczestnictwo w czwartkach lekkoatletycznych

- w świetlicy szkolnej zorganizowano Światowy Dzień Jabłka, który miał na celu promować spożywanie jabłek

- świetlica szkolna przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z ekologią na Ty”

- nauczyciele uczestniczyli w szkoleniu „Dziecko z cukrzycą w placówce oświatowej”.