8 listopada grupa 4 latki SŁONECZKA obchodziła Dzień Zdrowego Śniadania. Pyszny początek dnia to gwarancja dobrego samopoczucia, więc warto rozpocząć go od pożywnego posiłku. Celem zajęć było promowanie zdrowego stylu życia poprzez uświadamianie wartości prawidłowego odżywiania się, spożywania owoców i warzyw.

W trosce zarówno o dzieci jak i nas samych warto wyrobić w sobie nawyki zdrowego żywienia. Zdając sobie jednocześnie sprawę z tego, że dzieci bardzo często kontynuują swoje, nierzadko złe, nawyki żywieniowe z dzieciństwa pamiętajmy o tym, by dobierać dietę bogatą w warzywa, owoce i inne produkty zawierające witaminy i mikroelementy - niezwykle istotne w procesie prawidłowego rozwoju dziecka.

Bądźmy rozważni i starajmy się pamiętać, by codziennie dostarczać swojemu organizmowi porządną dawkę witamin i minerałów, które chronią nas przed schorzeniami i pozwalają się cieszyć dobrą kondycją przez cały rok.
                                                                                                       K. Raczko